Peliasun värit: | Paita vihreä Housut musta Sukat vihreä |
Vara-asun värit: | Paita Valkoinen Housut musta Sukat Valkoinen |
bandy.akilles.fi
Bandyliiga BANDYLIIGA
Nro | Pvm | Klo | Kenttä | Koti | Vieras | Tulos | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | pe 20.11 | 19:00 | Oulunkylä tj, Hki | Botnia | Akilles | 3–2 (1–1) | |
9 | pe 27.11 | 18:30 | Pallokenttä tj, Porvoo | Akilles | HIFK | 4–2 (2–1) | |
19 | la 12.12 | 15:00 | Viitaniemi p2, Jkylä | JPS | Akilles | 6–9 (1–4) | |
22 | su 13.12 | 13:00 | Oulu | OLS | Akilles | 1–2 (1–0) | |
26 | pe 18.12 | 18:30 | Pallokenttä tj, Porvoo | Akilles | HIFK | 5–5 (3–2) | |
27 | la 19.12 | 15:00 | Pallokenttä tj, Porvoo | Akilles | WP 35 | 8–2 (4–2) | |
37 | la 26.12 | 15:00 | Pallokenttä tj, Porvoo | Akilles | Narukerä | 5–3 (2–1) | |
44 | su 03.01 | 13:00 | Kämäri, Varkaus | WP 35 | Akilles | 5–8 (2–4) | |
48 | ke 06.01 | 15:00 | Pallokenttä tj, Porvoo | Akilles | JPS | 5–3 (0–2) | |
51 | la 09.01 | 15:00 | Pori | Narukerä | Akilles | 2–4 (1–3) | |
55 | su 10.01 | 13:00 | Kallio tj, Hki | HIFK | Akilles | 3–6 (1–3) | |
56 | ke 13.01 | 18:30 | Oulunkylä tj, Hki | Botnia | Akilles | 12–2 (6–1) | |
63 | su 17.01 | 13:00 | Pallokenttä tj, Porvoo | Akilles | OLS | 3–0 (0–0) | |
14 | ke 20.01 | 18:30 | Pallokenttä tj, Porvoo | Akilles | Veiterä | 3–3 (3–1) | |
64 | pe 22.01 | 19:00 | Kisapuisto | Veiterä | Akilles | 1–3 (1–0) | |
66 | la 23.01 | 15:00 | Pallokenttä tj, Porvoo | Akilles | Kampparit | 8–8 (6–3) | |
73 | pe 12.02 | 19:00 | Hänni, Mikkeli | Kampparit | Akilles | 2–9 (1–8) | |
80 | su 14.02 | 13:00 | Pallokenttä tj, Porvoo | Akilles | Botnia | 1–1 (0–0) |
Jatko-ottelut
Nro | Pvm | Klo | Kenttä | Koti | Vieras | Tulos | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
794 | Paras kolmesta | Akilles | Veiterä | 2–0 | -1 | ||
909 | Paras viidestä | Akilles | Kampparit | 3–0 | -1 | ||
795 | ke 17.02 | 18:30 | Pallokenttä tj, Porvoo | Akilles | Veiterä | 5–2 (2–1) | |
796 | pe 19.02 | 19:00 | Kisapuisto | Veiterä | Akilles | 2–5 (2–3) | |
910 | ke 24.02 | 18:30 | Pallokenttä tj, Porvoo | Akilles | Kampparit | 8–5 (3–1) | |
911 | la 27.02 | 17:00 | Hänni, Mikkeli | Kampparit | Akilles | 3–5 (2–3) | |
912 | ke 02.03 | 18:30 | Pallokenttä tj, Porvoo | Akilles | Kampparit | 6–3 (3–2) | |
913 | pe 04.03 | 18:30 | Hänni, Mikkeli | Kampparit | Akilles | – | |
914 | su 06.03 | 13:00 | Pallokenttä tj, Porvoo | Akilles | Kampparit | – | |
916 | la 12.03 | 13:45 | Oulunkylä tj, Hki | Botnia | Akilles | 3–2 (0–1) ja. 2–2 | 1/2 |
Suomen Cup Cup Jyväskylä
Nro | Pvm | Klo | Kenttä | Koti | Vieras | Tulos | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
89 | la 14.11 | 15:00 | Viitaniemi p2, Jkylä | Akilles | JPS | 2–4 (2–2) | |
93 | su 15.11 | 14:00 | Viitaniemi p2, Jkylä | Kampparit | Akilles | 4–6 (1–2) |
Bandyliiga
Ottelut | Maalit | S | P | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | Karlqvist Raoul | 21 | 3 | 3 | 6 | |||
6 | Lindblad Dylan | 0 | 0 | 0 | ||||
9 | Nordström Joakim | A | 23 | 4 | 8 | 12 | ||
11 | Flinck Andreas | 24 | 20 | 6 | 26 | |||
12 | Kaivola Iisakki | A | 0 | 0 | 0 | |||
20 | Tallberg Lukas | MV | 7 | 0 | 0 | 0 | ||
21 | Körkkö Veikka-Matti | MV | 0 | 0 | 0 | |||
24 | Johansson Juuso | 23 | 1 | 2 | 3 | |||
28 | Lönnberg Elmer | 0 | 0 | 0 | ||||
29 | Lindblad Dante | 0 | 0 | 0 | ||||
35 | Huopalainen Otto | 0 | 0 | 0 | ||||
36 | Svennas Filip | 0 | 0 | 0 | ||||
39 | Grek Roni | 0 | 0 | 0 | ||||
40 | Främling Niels | 0 | 0 | 0 | 0 | |||
44 | Lempinen Iikka | MV | 0 | 0 | 0 | |||
70 | Larsson Rolf | C | 0 | 0 | 0 | |||
79 | Kettunen Rasmus | 0 | 0 | 0 | ||||
89 | Vainio Matti | 23 | 5 | 6 | 11 | |||
93 | Laitinen Santeri | 0 | 0 | 0 | ||||
Ei enää kokoonpanossa | ||||||||
29 | Tukiainen Tomi | 1 | 0 | 0 | 0 | |||
29 | Hänninen Casper | 2 | 0 | 0 | 0 | |||
23 | Partanen Tuomo | 14 | 3 | 4 | 7 | |||
26 | Pättiniemi Pete | 20 | 0 | 1 | 1 | |||
77 | Laakkonen Sami | 24 | 29 | 13 | 42 | |||
16 | Fedorov Emil | 15 | 10 | 0 | 10 | |||
71 | Pursio Akseli | 22 | 0 | 1 | 1 | |||
87 | Lindfors Andreas | 8 | 0 | 1 | 1 | |||
7 | Angeria Ville-Veikko | 23 | 10 | 32 | 42 | |||
88 | Väärälä Matti | 23 | 0 | 4 | 4 | |||
33 | Andersson Rickard | 19 | 1 | 11 | 12 | |||
39 | Lapshin Artem | 20 | 4 | 1 | 5 | |||
2 | Lampinen Petteri | 21 | 5 | 5 | 10 |
Muut sarjat
Suomen Cup
Y Yli-ikäisyyslupa
K Kaksoisedustus
J Juniori-ikäinen pelaaja
C/O Akilles Jääpallo Alkemax | |
Kettunen Jari | |
Tukiainen Peter | |
Päävalmentaja | Laitinen Juha |
Valmentaja | Gustafsson Magnus |
Valmentaja | Lindqvist Rasmus |
Valmentaja | Lönnqvist Johan |
Joukkueenjohtaja | Tallberg Peter |
Joukkueenjohtaja | Heinonen Harri |
Huoltaja | Grek Sami |
Huoltaja | Johansson Roger |
Huoltaja | Linden Christian |