Peliasun värit: | Paita sininen Housut sininen Sukat sininen |
Vara-asun värit: | Paita valkoinen Housut sininen Sukat valkoinen |
Yhteyshenkilö: Vesa-Matti Peräjärvi
Miesten Bandyliiga Alempi jatkosarja
- NroSarjaPvmKenttäKotiVieras
- 366MBL10.2.Oulunkylä tj, HkiBotnia3–4 (1–4)Kampparit
- 370MBL11.2.Kallio tj, HkiHIFK4–7 (3–2)Botnia
- 369MBL17.2.Kämäri, VarkausWP 352–5 (1–4)Botnia
- 371MBL18.2.Oulunkylä tj, HkiBotnia4–1 (2–1)OLS
Miesten Bandyliiga Runkosarja
- NroSarjaPvmKenttäKotiVieras
- 49MBL18.11.2023Oulunkylä tj, HkiBotnia6–0 (6–0)Kampparit
- 73MBL19.11.2023Oulunkylä tj, HkiBotnia2–7 (0–6)Veiterä
- 64MBL24.11.2023Pallokenttä tj, PorvooAkilles6–3 (2–3)Botnia
- 32MBL6.12.2023Oulunkylä tj, HkiBotnia1–6 (0–2)WP 35
- 85MBL9.12.2023Hänni, MikkeliKampparit6–7 (3–4)Botnia
- 41MBL10.12.2023Oulunkylä tj, HkiBotnia3–4 (2–4)OLS
- 37MBL16.12.2023KisapuistoVeiterä5–4 (3–3)Botnia
- 93MBL26.12.2023Kallio tj, HkiHIFK4–4 (3–1)Botnia
- 100MBL29.12.2023Oulunkylä tj, HkiBotnia1–9 (0–4)Akilles
- 57MBL5.1.Oulunkylä tj, HkiBotnia1–4 (1–3)HIFK
- 53MBL7.1.Loistokoti Areena - JkyläJPS11–1 (7–1)Botnia
- 89MBL13.1.Oulunkylä tj, HkiBotnia5–11 (1–6)JPS
- 45MBL14.1.Amiko Areena, PoriNarukerä3–4 (2–1)Botnia
- 68MBL27.1.Kämäri, VarkausWP 352–1 (1–0)Botnia
- 81MBL28.1.Oulunkylä tj, HkiBotnia7–6 (2–3)Narukerä
- 77MBL4.2.OuluOLS4–5 (3–0)Botnia
Miesten Suomen Cup B Oulu
- NroSarjaPvmKenttäKotiVieras
- 19MSC27.10.2023OuluAkilles5–1 (2–0)Botnia
- 14MSC28.10.2023OuluNarukerä4–0 (1–0)Botnia
- 11MSC28.10.2023OuluBotnia3–2 (0–0)OLS
- 16MSC29.10.2023OuluBotnia1–5 (0–3)JPS
Miesten Bandyliiga
Ottelut | Maalit | S | P | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 | Schreck Juri | C | 26 | 1 | 23 | 24 | ||
11 | Kumpuoja Markus | 26 | 20 | 13 | 33 | |||
13 | Pulkkinen Aapo | 24 | 9 | 6 | 15 | |||
16 | Lintula Veikka | 15 | 0 | 0 | 0 | |||
17 | Pesonen Heikki | 13 | 6 | 1 | 7 | |||
19 | Peräjärvi Micke | A | mv | 24 | 0 | 0 | 0 | |
24 | Lappi Tomi | A | 21 | 0 | 0 | 0 | ||
25 | Pesonen Ilmari | 26 | 3 | 1 | 4 | |||
26 | Johansson Kasimir | 24 | 2 | 1 | 3 | |||
30 | Attenberg Leevi | 24 | 0 | 1 | 1 | |||
33 | Tauschi Jyrki | 12 | 2 | 0 | 2 | |||
39 | Järvinen Jaakko | 24 | 4 | 1 | 5 | |||
45 | Niska Pekka | 12 | 10 | 2 | 12 | |||
61 | Pihlajamaa Topi-Taneli | mv | 25 | 0 | 0 | 0 | ||
71 | Määttälä Tero | 3 | 1 | 0 | 1 | |||
72 | Pulkkinen Eetu | 26 | 12 | 6 | 18 | |||
81 | Schreck Kaapo | 25 | 8 | 8 | 16 | |||
86 | Rouhiainen Niilo | 12 | 0 | 0 | 0 | |||
96 | Autinen Onni | 24 | 8 | 4 | 12 | |||
Kivenjuuri Aaro | 1 | 0 | 0 | 0 | ||||
Kivenjuuri Lauri | 1 | 0 | 0 | 0 |
Muut sarjat
Miesten Suomen Cup
Y Yli-ikäisyyslupa
K Kaksoisedustus
J Juniori-ikäinen pelaaja
Päävalmentaja | Määttä Esa |
Valmentaja | Maksimenko Pavel |
Joukkueenjohtaja | Peräjärvi Vesa-Matti |
Joukkueenjohtaja | Schneider Jasse |
Maalivahtivalmentaja | Tervonen Juuso |
Huoltaja | Dolk Arto |
Lääkäri | Pesonen Petri |