Veiterä  
 



Peliasun värit: Paita vihreä
Housut vihreä
Sukat Vihreä
Vara-asun värit: Paita valkoinen
Housut vihreä
Sukat Valkoinen

veitera.fi

Suomen Cup SC Jkylä
NroPvmKloKenttäKotiVierasTulos
182pe 07.1119:00Viitaniemi p2, JkyläJPSVeiterä6–4 (2–1)
187la 08.1111:30Viitaniemi p2, JkyläVeiteräNarukerä9–2 (3–0)
185la 08.1117:00Viitaniemi p2, JkyläVeiteräHIFK7–5 (4–0)


Bandyliiga Bandyliiga
NroPvmKloKenttäKotiVierasTulos
1pe 21.1119:00KisapuistoVeiteräKampparit4–3 (3–1)
3la 22.1115:00Kämäri, VarkausWP 35Veiterä2–5 (1–3)
8la 29.1115:00OuluOLSVeiterä2–3 (2–0)
19la 13.1216:00KisapuistoVeiteräNarukerä6–2 (3–2)
23pe 19.1219:00KisapuistoVeiteräHIFK5–3 (2–0)
24la 20.1215:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesVeiterä6–7 (4–2)
31pe 26.1215:00Hänni, MikkeliKampparitVeiterä8–0 (4–0)
35su 28.1214:00Viitaniemi p2, JkyläJPSVeiterä5–9 (1–3)
38la 03.0115:00KisapuistoVeiteräBotnia4–2 (0–1)
46pe 09.0119:00KisapuistoVeiteräKampparit5–3 (2–2)
50pe 16.0119:00KisapuistoVeiteräAkilles6–6 (3–3)
52la 17.0114:00KisapuistoVeiteräWP 357–5 (1–2)
62la 31.0115:00PoriNarukeräVeiterä6–8 (1–3)
63su 01.0213:00Oulunkylä tj, HkiBotniaVeiterä2–2 (0–2)
73su 08.0215:00KisapuistoVeiteräOLS3–3 (2–2)
48ke 11.0219:00Kämäri, VarkausWP 35Veiterä0–9 (0–3)
76la 14.0215:00Kallio tj, HkiHIFKVeiterä2–3 (2–1)
80su 15.0213:00KisapuistoVeiteräJPS4–3 (2–0)

Jatko-ottelut

NroPvmKloKenttäKotiVierasTulos
775Jatkoon Veiterä (2-0)VeiteräNarukerä (2–0)
813 (1-3)VeiteräHIFK (1–3)
776ke 18.0219:00KisapuistoVeiteräNarukerä10–0 (2–0)
777pe 20.0219:00PoriNarukeräVeiterä5–6 (2–1)
814ke 25.0219:00KisapuistoVeiteräHIFK3–2 (0–2) ja. 2–2
815la 28.0215:00Kallio tj, HkiHIFKVeiterä6–5 (2–2) ja. 6–5
816ke 04.0319:00KisapuistoVeiteräHIFK3–3 (1–1) ja. 3–3 RL 2–3
817pe 06.0319:00Kallio tj, HkiHIFKVeiterä4–2 (0–1)
921pe 13.0319:00KisapuistoVeiteräBotnia4–3 (3–1)

Bandyliiga

OttelutMaalitSP
8 Reponen Joel   000
9 Puhakainen Niilo   000
10 Ropo Antti-Juuso   0011
11 Peuhkuri Joonas A   0099
14 Antikainen Tuomas   000
16 Hyvärinen Veeti   000
17 Valtanen Niklas   000
18 Segerman Johan   000
19 Laibert Christian   0033
21 Weiland Lauri mv 000
22 Kankkunen Joonas mv 000
24 Huuhtanen Paavo   000
26 Nurmi Santtu   000
27 Äikäs Samppa   000
29 Segerman Emil A   13000
50 Herranen Saku mv 000
53 Kärmeniemi Juuso   000
55 Simpura Paavo   000
60 Lehtonen Matias A   2000
61 Horppila Matias   000
74 Peuhkuri Eetu   003131
77 Metelinen Eemeli   000
91 Verhelä Ere C   25145
Ei enää kokoonpanossa
8 Peuhkuri Joonas   2312921
74 Peuhkuri Eetu   2383139
10 Ropo Antti-Juuso   22819
61 Tujula Miikka   21111526
77 Seppänen Aleksi   2514923
41 Hatara Ville   1000
62 Liimatainen Tero   11101
9 Söderholm Sasu   2211213
71 Määttälä Tero   2317522
6 Mustalahti Juha   22718
27 Haapiainen Sakke   24022
4 Mononen Kim   22369
50 Meuronen Lari   25000
19 Laibert Christian   18134
24 Ylä-Outinen Joonas   6000
2 Peuhkuri Topi   25044
44 Puumalainen Manu   2210313
55 Hauska Janne   25191029

Muut sarjat


Suomen Cup



Y Yli-ikäisyyslupa
K Kaksoisedustus
J Juniori-ikäinen pelaaja

Päävalmentaja Nieminen Tero
Valmentaja Ylä-Outinen Joonas
Joukkueenjohtaja Peuhkuri Harri
Maalivahtivalmentaja Taalikka Toni
Huoltaja Tirkkonen Timo
Huoltaja Tuulasvaara Reino
Huoltaja Vihtonen Antti