Botnia  
 



Peliasun värit: Paita sininen
Housut sininen
Sukat sininen
Vara-asun värit: Paita valkoinen
Housut sininen
Sukat valkoinen

Yhteyshenkilö:
Vesa-Matti Peräjärvi

Bandyliiga BANDYLIIGA
NroPvmKloKenttäKotiVierasTulosKatsojia
2pe 16.1119:00Kämäri, VarkausWP 35Botnia3–6 (1–3)264
9ke 21.1119:00Viitaniemi p2, JkyläJPSBotnia4–5 (1–4)242
12la 24.1115:00Oulunkylä tj, HkiBotniaLRK Tornio11–2 (7–0)147
16su 25.1113:00Oulunkylä tj, HkiBotniaOLS5–4 (4–1)120
18ke 28.1119:00Kallio tj, HkiHIFKBotnia5–1 (3–0)362
22la 01.1215:00Oulunkylä tj, HkiBotniaKampparit2–11 (0–4)120
30la 15.1217:00Hänni, MikkeliKampparitBotnia6–4 (2–0)425
37pe 21.1219:00Oulunkylä tj, HkiBotniaJPS5–5 (2–1)123
43ke 26.1215:00Oulunkylä tj, HkiBotniaHIFK1–4 (0–1)337
48la 29.1215:00PoriNarukeräBotnia5–4 (4–2)328
56la 05.0117:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesBotnia10–4 (7–0)698
59ke 09.0118:30KisapuistoVeiteräBotnia4–2 (3–2)343
63la 12.0115:00Oulunkylä tj, HkiBotniaAkilles5–7 (3–5)210
6su 13.0113:00Oulunkylä tj, HkiBotniaVeiterä2–11 (2–2)148
74su 20.0113:00Oulunkylä tj, HkiBotniaWP 350–4 (0–2)148
34la 02.0213:00SorsapuistoBotniaNarukerä3–3 (0–2)629
86la 09.0215:00OuluOLSBotnia5–2 (4–0)141
89su 10.0213:00Remium ArenaLRK TornioBotnia3–4 (0–3)105


Suomen Cup SC/A
NroPvmKloKenttäKotiVierasTulosKatsojia
152la 27.1012:30Remium ArenaBotniaJPS5–6 (4–3)21
153la 27.1019:00Remium ArenaVeiteräBotnia12–1 (7–0)26
155su 28.1011:30Remium ArenaBotniaLRK Tornio3–8 (3–3)73

Suomen Cup

OttelutMaalitSP
8 Schreck Juri C   3044
11 Kumpuoja Markus   000
13 Pulkkinen Aapo   000
16 Lintula Veikka   000
17 Pesonen Heikki   000
19 Peräjärvi Micke A mv 3000
24 Lappi Tomi A   3202
25 Pesonen Ilmari   000
26 Johansson Kasimir   000
30 Attenberg Leevi   000
33 Tauschi Jyrki   000
39 Järvinen Jaakko   000
61 Pihlajamaa Topi-Taneli mv 000
71 Määttälä Tero   3202
72 Pulkkinen Eetu   000
81 Schreck Kaapo   3101
86 Rouhiainen Niilo   000
96 Autinen Onni   000
Kivenjuuri Aaro   000
Kivenjuuri Lauri   000
Ei enää kokoonpanossa
15 Kortelainen Jyry   3000
23 Pallassalo Tomi   3101
14 Antikainen Tuomas   3000
65 Johansson Niklas   3000
7 Herranen Tomi   3101
18 Tammilehto Mikko   3000
5 Islander Matti   3213
22 Kankkunen Joonas   3000
10 Irtamo Joonatan   3000

Muut sarjat


Bandyliiga



Y Yli-ikäisyyslupa
K Kaksoisedustus
J Juniori-ikäinen pelaaja

Päävalmentaja Määttä Esa
Valmentaja Maksimenko Pavel
Joukkueenjohtaja Peräjärvi Vesa-Matti
Joukkueenjohtaja Schneider Jasse
Maalivahtivalmentaja Tervonen Juuso
Huoltaja Dolk Arto
Lääkäri Pesonen Petri