Botnia  
 



Peliasun värit: Paita sininen
Housut sininen
Sukat sininen
Vara-asun värit: Paita valkoinen
Housut sininen
Sukat valkoinen


Bandyliiga Runkosarja
NroPvmKloKenttäKotiVierasTulos
105la 23.1115:00PoriNarukeräBotnia3–5 (2–2)
109ke 27.1119:00Kallio tj, HkiHIFKBotnia1–1 (0–0)
111la 30.1115:00Kallio tj, HkiBotniaKampparit3–3 (2–1)
117su 01.1214:00Viitaniemi p2, JkyläJPSBotnia4–3 (1–1)
119ke 11.1218:30Oulunkylä tj, HkiBotniaAkilles1–9 (1–5)
126su 15.1213:00Oulunkylä tj, HkiBotniaJPS1–3 (0–3)
128ke 18.1219:00Hänni, MikkeliKampparitBotnia7–3 (6–0)
132la 21.1215:00Oulunkylä tj, HkiBotniaVeiterä8–8 (4–7)
135su 22.1213:00Oulunkylä tj, HkiBotniaWP 354–2 (3–1)
141to 26.1215:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesBotnia6–3 (3–2)
142su 29.1213:00KisapuistoVeiteräBotnia4–3 (2–2)
154ke 08.0119:00Kallio tj, HkiHIFKBotnia3–2 (3–1)
161la 11.0115:00Oulunkylä tj, HkiBotniaHIFK2–2 (1–1)
165la 18.0115:00Remium ArenaToPVBotnia7–7 (2–6)
169su 19.0113:00OuluOLSBotnia6–2 (4–1)
174ke 05.0218:30Oulunkylä tj, HkiBotniaHIFK8–1 (7–0)
187la 15.0215:00Oulunkylä tj, HkiBotniaNarukerä4–2 (2–1)
189su 16.0213:00Kämäri, VarkausWP 35Botnia2–8 (1–4)
194la 22.0215:00Kallio tj, HkiBotniaToPV8–3 (5–0)
199su 23.0213:00Kallio tj, HkiBotniaOLS1–7 (1–2)

Jatko-ottelut

NroPvmKloKenttäKotiVierasTulos
895 (2-0)AkillesBotnia (2–0)
896ke 26.0219:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesBotnia5–1 (2–0)
897la 01.0317:00Oulunkylä tj, HkiBotniaAkilles3–6 (2–0)

Turnaukset SC-A
NroPvmKloKenttäKotiVierasTulos
544la 09.1111:30Kämäri, VarkausBotniaWP 354–6 (0–0)
543la 09.1117:30Kämäri, VarkausKampparitBotnia3–1 (2–0)
547su 10.1109:00Kämäri, VarkausBotniaHIFK1–2 (0–1)

Jatko-ottelut

NroPvmKloKenttäKotiVierasTulos
554su 10.1112:00Kämäri, VarkausBotniaVeiterä0–5 (0–3)7/8

Bandyliiga

OttelutMaalitSP
8 Schreck Juri C   1000
11 Kumpuoja Markus   000
13 Pulkkinen Aapo   000
16 Lintula Veikka   000
17 Pesonen Heikki   000
19 Peräjärvi Micke A mv 000
24 Lappi Tomi A   000
25 Pesonen Ilmari   000
26 Johansson Kasimir   000
30 Attenberg Leevi   000
33 Tauschi Jyrki   000
39 Järvinen Jaakko   000
45 Niska Pekka   000
61 Pihlajamaa Topi-Taneli mv 000
71 Määttälä Tero   000
72 Pulkkinen Eetu   000
81 Schreck Kaapo   000
86 Rouhiainen Niilo   000
96 Autinen Onni   000
Kivenjuuri Aaro   000
Kivenjuuri Lauri   000
Ei enää kokoonpanossa
2 Viberg Joni   21000
11 Huovila Vilppu   21235
6 Määttä Teemu   22241640
99 Määttä Tuomas   22201434
20 Söderling Kevin   22011
14 Helme Elmeri   4011
16 Maksimenko Aleksander   1000
15 Ijäs Henrikki   8437
12 Martikainen Henri   8011
13 Eronen Josua   11112
4 Malinen Teemu   22202
20 Vihtola Niki   1000
9 Varjosaari Miska   7011
10 Hirvonen Kasperi   22112
25 Tervonen Juuso   22000
18 Majamäki Samuli   15516
17 Johansson Niklas   2214317
7 Herranen Tomi   216713
66 Määttä Tommi   21099
5 Islander Matti   17101
3 Utriainen Eemil   15000

Muut sarjat


Turnaukset



Y Yli-ikäisyyslupa
K Kaksoisedustus
J Juniori-ikäinen pelaaja

Päävalmentaja Määttä Esa
Valmentaja Maksimenko Pavel
Joukkueenjohtaja Peräjärvi Vesa-Matti
Joukkueenjohtaja Schneider Jasse
Maalivahtivalmentaja Tervonen Juuso
Huoltaja Dolk Arto
Lääkäri Pesonen Petri