Akilles  
 



Peliasun värit: Paita vihreä
Housut musta
Sukat vihreä
Vara-asun värit: Paita Valkoinen
Housut musta
Sukat Valkoinen

bandy.akilles.fi
Yhteyshenkilö:
Peter Tallberg

Bandyliiga BANDYLIIGA
NroPvmKloKenttäKotiVierasTulosKatsojia
4la 17.1115:00Remium ArenaLRK TornioAkilles3–9 (2–3)157
8su 18.1113:00OuluOLSAkilles3–4 (3–4)120
13la 24.1117:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesHIFK6–1 (2–1)644
23la 01.1215:00Viitaniemi p2, JkyläJPSAkilles4–5 (2–1)183
31la 15.1217:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesLRK Tornio10–3 (4–2)655
35su 16.1213:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesOLS7–3 (3–2)602
40la 22.1217:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesJPS2–4 (1–1)640
44ke 26.1215:00PoriNarukeräAkilles5–6 (0–3)512
46pe 28.1219:00Kämäri, VarkausWP 35Akilles3–10 (1–2)376
49la 29.1217:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesVeiterä5–9 (4–3)837
51ke 02.0119:00Kallio tj, HkiHIFKAkilles5–2 (3–1)130
56la 05.0117:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesBotnia10–4 (7–0)698
63la 12.0115:00Oulunkylä tj, HkiBotniaAkilles5–7 (3–5)210
67ke 16.0119:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesKampparit3–7 (0–1)1192
70la 19.0117:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesNarukerä8–2 (4–1)639
78ti 05.0218:30Hänni, MikkeliKampparitAkilles4–6 (2–4)465
83pe 08.0219:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesWP 351–6 (0–4)587
85la 09.0215:00KisapuistoVeiteräAkilles9–2 (2–1)294

Jatko-ottelut

NroPvmKloKenttäKotiVierasTulos
104Paras kolmestaAkillesNarukerä2–0
116Paras viidestäVeiteräAkilles3–0
105ke 13.0219:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesNarukerä11–2 (6–2)
106pe 15.0219:00PoriNarukeräAkilles2–5 (0–3)
107su 17.0213:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesNarukerä
117ke 20.0219:00KisapuistoVeiteräAkilles6–3 (2–2)
118la 23.0217:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesVeiterä3–5 (1–2)
119ti 26.0219:00KisapuistoVeiteräAkilles12–2 (7–1)
120pe 01.0319:00Pallokenttä tj, PorvooAkillesVeiterä
121su 03.0313:00KisapuistoVeiteräAkilles
129pe 08.0318:30Hänni, MikkeliKampparitAkilles10–5 (6–4)

Suomen Cup SC/B
NroPvmKloKenttäKotiVierasTulosKatsojia
156pe 26.1018:30OuluAkillesOLS7–1 (4–0)40

Bandyliiga

OttelutMaalitSP
2 Ek Rasmus   000
4 Karlqvist Raoul   21325
6 Lindblad Dylan   0000
9 Nordström Joakim A   218614
11 Flinck Andreas   2428836
12 Kaivola Iisakki A   000
16 Laakkonen Akseli   11314
19 Lindqvist Rasmus   24131023
20 Tallberg Lukas MV 000
21 Körkkö Veikka-Matti MV 000
24 Johansson Juuso   224610
28 Lönnberg Elmer   000
29 Lindblad Dante   000
35 Huopalainen Otto   000
36 Svennas Filip   000
39 Grek Roni   000
40 Främling Niels   000
44 Lempinen Iikka MV 000
70 Larsson Rolf C   2011819
79 Kettunen Rasmus   2422426
89 Vainio Matti   2452833
93 Laitinen Santeri   000
Gustafsson Magnus   000
Gustafsson Magnus   000
Ei enää kokoonpanossa
15 Hänninen Casper   232810
8 Koivunen Teemu   6000
72 Pursio Aapo   4000
10 Lappalainen Olli   24022
77 Laakkonen Sami   911314
71 Pursio Akseli   24011
87 Lindfors Andreas   24123
7 Angeria Ville-Veikko   24212243
28 Fridolfsson Rasmus   14000
6 Lindblad Dylan   10000
1 Skog Isak   24011

Muut sarjat


Suomen Cup



Y Yli-ikäisyyslupa
K Kaksoisedustus
J Juniori-ikäinen pelaaja

 C/O Akilles Jääpallo Alkemax
 Kettunen Jari
 Tukiainen Peter
Päävalmentaja Laitinen Juha
Valmentaja Gustafsson Magnus
Valmentaja Lindqvist Rasmus
Valmentaja Lönnqvist Johan
Joukkueenjohtaja Tallberg Peter
Joukkueenjohtaja Heinonen Harri
Huoltaja Grek Sami
Huoltaja Johansson Roger
Huoltaja Linden Christian